menusearch
animalnaji.ir

گربه خود را بگیرید

پنج شنبه پنجم بهمن ۰۲
(0)
(0)
گربه خود را بگیرید

 

گربه ها می‌توانند زیبا و نوازشگر به نظر برسند، اما آنها را دست کم نگیرید. اگر احساس خطر کنند، می‌توانند با چنگال ها و دندان های تیز خود سریع، چابک و شرور باشند. گربه ای که فر یا خراش می‌دهد می‌تواند واقعاً سخت باشد و نزدیک شدن به موقعیت به روشی نادرست می‌تواند به طور بالقوه به شما آسیب برساند. تکنیک مناسب بستگی به این دارد که آیا شما در حال تلاش برای گرفتن گربه خود هستید.

این را بخوانید تا یاد بگیرید چگونه گربه را بگیرید.

 

پرسش

روش 1 از 3: گربه خود را بگیرید

 

دسترسی مستقیم را امتحان کنید. شما ممکن است بتوانید گربه خود را به سادگی با تکان دادن یا صدا زدنش بگیرید. اگر نزدیک شد، سعی کنید آن را بردارید. با این حال، هرگز سعی نکنید حیوانی را که به نظر می‌رسد ترسیده یا ناراحت است، لمس نکنید، زیرا یک گربه ترسیده می‌تواند به سرعت تبدیل به خشونت شود. اگر وقتی می‌خواهید آن را بردارید، به شما واکنش منفی نشان داد، آن را رها کنید و بعداً امتحان کنید.

علائم ترس یا ناراحتی گربه عبارتند از:

 • دم صاف و سفت نگه داشته می‌شود
 • گوش ها به عقب جمع می‌شوند
 • چنگال آشکار
 • "ضربه زدن" با پنجه
 • میو یا غرغر میکنید

 

 • موهای بلند شده در انتها
 • پشت خمیده

 

صبر کنید تا گربه به سمت شما بیاید.

 

همچنین ممکن است بتوانید گربه خود را در زمانی که انتظارش را ندارد، بگیرید. ااز خیره شدن به چشم گربه یا تلاش برای رسیدن به آن در اولین باری که گربه را می‌بینید خودداری کنید، زیرا این حرکات ممکن است به عنوان تهدید تلقی شوند. در عوض، جایی آرام بنشینید و منتظر بمانید تا گربه در بغل شما بپرد. سپس آن را به آرامی بگیرید.

 

از پوست خود محافظت کنید.

دست زدن به گربه زمانی که نمی‌خواهد بلند شود یا می‌ترسد می‌تواند منجر به خراش یا گاز گرفتن شود. اگر می‌خواهید با عجله گربه‌ای را بگیرید (مانند گربه‌ای که ناگهان به بیرون فرار کرده است)، فقط حوله یا پتویی را بردارید تا وقتی گربه را پیدا کردید، آن را بپیچید. این به آرامش گربه کمک می‌کند و همچنین از شما در برابر آسیب محافظت می‌کند. اگر برای پوشیدن دستکش و آستین بلند وقت دارید اینها نیز می‌توانند به محافظت از شما کمک کنند.

گربه را به آرامی بگیرید. هنگامی که گربه خود را پیدا کردید، آن را محکم در دستان خود بگیرید (اما بدون فشار دادن آن) و بردارید. اگر پتو یا حوله ای دارید، آن را روی گربه بیندازید تا سرعت آن کم شود، سپس گربه را از پتو بگیرید و محکم به سینه خود بچسبانید.

 • اگر گربه را خیلی محکم بگیرید یا آن را بی دست و پا نگه دارید، وقتی می‌خواهید آن را بگیرید وضعیت را بسیار بدتر می‌کند. در صورت امکان، یک دست را پشت پاهای جلویی و دست دیگر را زیر قسمت عقبی قرار دهید و به آرامی بلند کنید.
 •  
 • هرگز گربه خود را تنها با گردن و یا پاهای بلند نکنید.
 •              رفتاری که باعث می‌شود احساس سگ

  را بدانید.

دوم:

 

 

یک ظرف برای گرفتن گربه خود تهیه کنید. حمل کننده حیوان خانگی معمولی (موجود در فروشگاه های لوازم حیوانات خانگی) خوب است. به دنبال یکی بگردید که به اندازه کافی بزرگ باشد تا گربه شما بچرخد،

 • می توانید قسمت پایین کریر را با یک حوله، پتو یا حتی یک تی شرت قدیمی بپوشانید تا برای گربه شما راحت تر شود.

 

برای به دام انداختن گربه خود آماده شوید. از قبل مطمئن شوید که همه درها و پنجره‌ها بسته هستند و هیچ مکان آسانی برای فرار یا پنهان شدن گربه وجود ندارد.

 • اگر می‌خواهید گربه‌ای را در فضای باز صید کنید، سعی کنید گربه را ابتدا به محصورترین منطقه ببرید و خروجی‌ها را مسدود کنید. به عنوان مثال، اگر سوراخی در حصار وجود دارد، ابتدا آن را با یک تخته بپوشانید تا گربه نتواند از آن فرار کند.

 

گربه خود را تشویق کنید تا وارد حامل شود. حامل را نزدیک گربه خود قرار دهید و در را باز بگذارید. ببینید آیا گربه به تنهایی وارد حامل می‌شود یا ابتدا نام آن را صدا می‌کنید. وقتی گربه کاملاً داخل شد، درب حامل را سریع اما با احتیاط ببندید.

 

طعمه جمع کن اگر گربه به تنهایی وارد ناقل نمی‌شود، ممکن است لازم باشد با غذا به او انگیزه دهید. خوراکی‌های مورد علاقه گربه‌تان خوب است، یا یک غذای بدبو و مرطوب مانند ماهی تن، ساردین، کنسرو غذای گربه و تکه‌های مرطوب مرغ را امتحان کنید. اگر گربه شما جذب این گیاهان شده است، می‌توانید گیاه گربه ای یا سنبلتیو را امتحان کنید.

 

گربه را با طعمه اغوا کنید. هنگامی که نوار نقاله و طعمه را آماده کردید، روش زیر را امتحان کنید:

 • نوار نقاله را با در باز نزدیک چند خوراکی قرار دهید.
 • صبر کنید تا گربه شما چیزی بخورد.
 • اگر گربه به حامل نزدیکتر شد غذا را نزدیکتر و نزدیکتر قرار دهید.
 • کارها غذا را در داخل کریر قرار دهید و منتظر بمانید تا گربه وارد شود و شروع به خوردن آن کند.

وقتی گربه کاملا داخل شد، در سریع اما با احتیاط ببندید.

 • سعی نکنید گربه را به زور به داخل حامل وارد کنید - ممکن است فرار کند و شما مجبور خواهید بود کل روند گرفتن آن را دوباره شروع کنید.
 • هنگامی که گربه شما در حامل خود قرار گرفت، می‌توانید یک پتو یا حوله را روی آن قرار دهید تا به آرامش آن کمک کند.

 

اگر غذا گربه را مجذوب نکرد، سایر عوامل حواس پرتی را امتحان کنید. یک نشانگر لیزری یا اسباب‌بازی دیگر نیز می‌تواند برای فریب دادن گربه‌تان به داخل کریر استفاده شود. به سادگی اجازه دهید گربه نشانگر لیزر را در نگهدارنده باز شده تعقیب کند، سپس آن را به سرعت ببندید.

سوم:

 

غذا را برای گربه کنار بگذارید. چند روز قبل از تلاش برای گرفتن گربه، یک کاسه غذا را در محلی که گربه را دیدید بگذارید. غذای خشک کار می‌کند، اما غذاهای بدبو و مرطوب مانند ماهی تن و کنسرو غذای گربه می‌تواند برای گربه جذاب باشد. به پر کردن ذخایر غذا ادامه دهید و گربه اعتماد به نفس بیشتری خواهد داشت و احتمالاً از آن منطقه بازدید خواهد کرد.

 

برای گرفتن یک گربه وحشی یا ولگرد از زنده گیر  استفاده کنید. تله‌های زندگیری انسانی به گربه آسیب میرساند

 • زندهگیر باید شامل دستورالعمل های دقیق در مورد نحوه زنده گیری  و رهاسازی حیوان باشد. قبل از اینکه بخواهید از زنده گیر برای گرفتن گربه استفاده کنید، مطمئن شوید که دقیقاً درک می‌کنید که اخرین راه برای خلاص شدن از مشکلی هست که به وجود امده است.
 •  

 

طعمه جمع کن گربه ای به سمت غذا کشیده می‌شود و به دام می‌رود. غذاهای مرطوب و بدبو مانند ماهی تن، ساردین، کنسرو غذای گربه و تکه های مرطوب مرغ برای گربه ها جذابیت بیشتری خواهند داشت و سنبل الطیب نیز برای بسیاری از گربه ها مقاومت ناپذیر هستنداما در بیشتر مواقع هیچ کاربردی ندارد.

 

تله خود را بگذارید تله خود را در موقعیت "تنظیم" قرار دهید و آن را در محلی که گربه را دیده اید قرار دهید. طعمه خود را در تله قرار دهید و منتظر بمانید تا گربه ظاهر شود.

 • اگر می‌خواهید گربه‌ای را در یک مکان عمومی بگیرید، علامتی روی تله یا نزدیک آن بگذارید تا دیگران بدانند چه خبر است.
 • اگر حیوان دیگری به طور تصادفی گرفتار شد، هرگز تله را بیش از 20 تا 30 دقیقه بدون مراقبت رها نکنید.
 • اگر گربه گرفتار نشد، یک روز دیگر با طعمه تازه امتحان کنید.

 

اگر طعمه کار نکرد، سعی کنید حواس گربه را در تله منحرف کنید. یک نشانگر لیزری بگیرید و به اندازه کافی دور از تله بنشینید تا گربه متوجه شما نشود. صبر کنید تا گربه نزدیک تله حرکت کند و سعی کنید گربه را وادار کنید که نشانگر لیزری را به داخل تله تعقیب کند.

 

گربه را به مکانی امن ببرید. هنگامی که گربه به دام افتاد، آن را به یک مکان داخلی منتقل کنید. پوشاندن تله با پتو یا حوله می‌تواند به آرامش حیوان کمک کند. پوشیدن دستکش و آستین بلند می‌تواند از شما در برابر چنگال گربه محافظت کند.

 

گربه را در اسرع وقت نزد دامپزشک ببرید. اکثر گروه‌های حامی حیوانات ، سیاست TNR (به دام انداختن، عقیم‌سازی و رهاسازی) را برای گربه‌های وحشی و ولگرد توصیه می‌کنند. این روشی انسانی برای کنترل جمعیت گربه های ولگرد در نظر گرفته می‌شود. می‌توانید از دامپزشک یا پناهگاه حیوانات خود بخواهید که گربه شما را عقیم یا عقیم کند و بعد از بهبودی آن را در فضای باز رها کنید. حتی می‌توانید به غذا دادن به ولگرد ادامه دهید.

 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
پشتیبانی انلاین
سلام! برای برقرای ارتباط لطفا کلیک کنید.
لطفا شرح درخواست خود را بهمراه توضیحات مرتبط ارسال بفرمایید
محمد
پشتیبانی واتساپ
چطور میتونم کمکتون کنم؟