menusearch
animalnaji.ir

انواع طوطی

چهارشنبه بیست و پنجم فروردین ۰۰
(1)
(0)
انواع طوطی

انواعطوطی

 

کاسکو

کاسکو نام ایرانی طوطی خاکستری آفریقایی است که استعداد بسیاری در حرف زدن و به یاد سپردن کلمات دارند. براساس تحقیق متخصصان، هوش و توانایی مغزی کاسکو برابر یک کودک انسان در دوران هفت تا پنج سالگی است. کاسکو به دو نوع کاسکوی تیمه (دم بنفش و نوک اندکی قرمز) و کاسکوی کنگو (با دم قرمز و جثۀ بزرگتر) تقسیم می‌شود.

مرغعشق

مرغ عشق یکی از محبوب ترین پرندگان به شمار می‌آید که کم تر خانه ای را می‌توان یافت که این پرنده را در گذشته و یا زمان حال نداشته باشند. مرغ عشق از نژاد طوطی سانان به شمار می‌آید و هزینۀ پایین نگهداری، آواز و زیبایی این پرنده از مهم ترین دلایل نگهداری این پرنده است. یکی از فرضیات رایج میان ایرانیان این است که مرغ عشق به طور حتم، نیاز به جفت دارد. در صورتی که چنین فرضیه ای صحیح نبوده و مرغ عشق می‌تواند به صورت مفرد در قفس زندگی کند. نیاز به توضیح است که اسم این پرنده در جهان باجریگار است.

طوطی برزیلی

یکی دیگر از طوطی‌‌‌‌های محبوب میان ایرانیان، طوطی برزیلی است که کوچک و رنگا رنگ است. این پرنده که عمدتاً به اندازۀ مرغ عشق است، توانایی حرف زدن و تقلید صدای کمی دارد. این پرنده به دلیل رنگی بودنش محبوبیت بسیاری نه تنها در ایران، بلکه، در جهان دارد. این پرندگان طی مدت زمان کوتاهی تخم می‌گذارند. این یکی دیگر از عواملی است که باعث افزایش محبوبیت این پرنده شده است.

عروسهلندی

یکی دیگر از طوطی‌‌‌‌های محبوب، عروس هلندی است. عروس هلندی به دلیل داشتن کاکل بندی روی سر جذابیت بسیاری دارد. این گونه نیز قابلیت سخن گفتن دارد و از دلایل دیگری محبوبیت این گونه است. این طوطی خانگی دارای جثۀ متوسطی است که از استرالیا به ایران منتقل می‌شود..

شاهطوطی (طوطی اسکندر)

این طوطی سخنگو بدن سبز رنگی دارد و دور گردنش خط مشکی وجود دارد و روی بالش قسمتی رنگ قرمز قابل مشاهده است. منقار بزرگ این جاندار نارنجی است. طوطی اسکندر، پرنده ای اجتماعی دارد و نیاز بسیاری به بازی و توجه صاحبش دارد. عدم توجه به این حیوان باعث افزایش عصبانیت و خشونت این پرنده می‌شود.

گالری تصاویر محصول
تصاویر
بیشتر
instagramwhatsupmailtelegramgoogle
تمامی خدمات و محصولات این سایت، حسب مورد دارای مجوز‌‌‌‌های لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعالیت‌‌‌‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
گفتگو را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp بر روی اکانت پشتیبانی ما کلیک کنید.
ما معمولا در کمتر از 5 دقیقه پاسخ می‌دهیم
پشتیبانی انیمال ناجی
پشتیبانی واتساپ
چطور میتونم کمکتون کنم؟