menusearch
animalnaji.ir

چگونه گربه گمشده خود را پیدا کنیم ؟

جمعه بیست و هفتم بهمن ۰۲
(0)
(0)
چگونه گربه گمشده خود را پیدا کنیم ؟

چگونه گربه گمشده خود را پیدا کنیم ؟

 

همه ما می‌دانیم که گربه ها حیوانات مستقلی هستند. برگرداندن گربه ای که دوست ندارد به خانه برگردد برای همه کسانی که گربه دارند کار سختی است. علت رفتن گربه از خانه به عوامل زیادی بستگی دارد. در حقیقت، اگر گربه تان آموزش ندیده باشد که چه موقعی داخل خانه بیاید هر وقت که خودش دوست داشته باشد این کار را خواهد کرد. راهی بهتر از صبر کردن برای برگشتن گربه های گمشده به خانه آموزش آنهاست.

البته باز هم به نظر نمی‌رسد که این هم ایده خوبی باشد، چون گربه ها به هیچ عنوان مانند سگ ها تربیت پذیر نیستند. آنها توجه شان از سگ ها کمتر است و به انگیزه ای بیشتر از تحسین شدن نیاز دارند.

 

روش پیدا کردن گربه گم شده:

 

گربه های خانگی معمولا چیزی بیشتر از حیوانات دوست داشتنی هستند، بسیاری از افراد گربه ها را عضوی از خانواده شان میدانند. پس نباید تعجب کنیم که گم شدن گربه و رفتن آن از خانه برایشان تجربه ای پریشان کننده باشد و آشفته شان کند و دنبال علت های آن باشند. اما اگر شما گربه تان را گم کردید باید امیدتان به پیدا کردنش را از دست بدهید. با حفظ آرامش و طی کردن چند مرحله می‌توانید به یافتن گربه تان کمک کنید. هنوز شانسی هست که دوست پشمالو تان را به بازگردانید.

 

 

حوالی خانه را حتما بگردید:

 

اگر گربه ی شما معمولا در خانه زندگی میکند و حالا از طریقی به بیرون راه پیدا کرده، شانس اینکه در نزدیکی خانه بماند بسیار زیاد است. اینکه خانه را وجب به وجب جستجو کنید اهمیت بسیار زیادی دارد. (از اتاق زیر شیروانی تا زیر زمین و باغ خانه) این اصلا موقعیتی غیر طبیعی محسوب نمیشود که گربه گم شده در زیر شیروانی خانه یا دالان ورودی پنهان شده باشد. اگر برایتان امکان دارد تمام جاهایی که ممکن است گربه تان بخزد زیرش و پنهان شود را به سرعت جستجو کنید حتی خانه ی همسایه ها را هم از یاد نبرید.

 

به دام انداختن مهربانانه گربه:

 

گربه به علت گرسنگی به خانه برمی گردد. حداقل جایی که باید برای گیر انداختن گربه تان تله گذاری کنید ورودی خانه تان است. مقداری از غذای گربه مورد علاقه اش را داخل هر یک از تله ها بگذارید تا او را برای داخل شدن فریب دهد. معمولا علتی که باعث بازگشتن گربه های گمشده به خانه می‌شود گرسنگی است. اگر گربه هنوز نزدیک باشد احتمال اینکه با غذا تحریک شود و در قفس مهربانانه شما گیر بیفتد وجود دارد.

 

آگهی دادن برای گربه گم شده:

 

همه افراد پوسترهای یافتن حیوانات گمشده را می‌خوانند. به همین علت شما باید پوسترهایتان را بزرگ تر، درخشان تر و چشم پر کن تر از آگهی تعمیر خانگی ماشین ظرفشویی بسازید! در این صورت حتما مردم را برای توجه کردن جذب میکند. برای زمینه ی آگهی تان از کاغذ های شب تاب استفاده کنید. همچنین از حروف قطور و به اندازه ی کافی بزرگ که بشود آنها را از داخل ماشین هم خواند.

یکی از عکس های جدید حیوانات را هم در آگهی قرار دهید و البته شماره تلفنتان، ایمیل و همچنین تعهد پرداخت مژدگانی. آگهی ها را تا مسافت زیادی در محدوده ی جایی که گربه تان ناپدید شده پخش کنید.

 

چند راهکار کاربردی برای ترغیب گربه گم شده برای برگشتن به خانه

 

۱- اسم گربه تان را صدا بزنید:

 

قطعا این اولین کاری است که به ذهن همه ما می‌رسد. اما اگر به هر علت بعد از ۳۰ ثانیه از گربه واکنشی دریافت نکردید یا پیدایش نشد قطعا از محدوده شنیدن صدای شما خارج شده یا نمی‌خواهد به داخل خانه برگردد.

 

 

۲- از غذا برای به داخل آوردن گربه گم شده تان استفاده کنید:

 

تنها زمانی که گربه تان گرسنه است به او اجازه دهید که از خانه بیرون رود. در این حالت وقتی از روش اول پاسخ نگرفتید و با صدای شما به داخل برنگشت، غذایش را به او نشان دهید و حتما وقتی به شما پاسخ مثبت داد و برگشت با غذای تشویقی گربه برای کاری که کرده تشویقش کنید.

 

۳- هیچ وقت دنبال گربه تان ندوید

 

یکی از علت های فراری شدن و رفتن گربه ها از خانه ترسیدن از صاحب است. اگر گربه شما فرار می‌کند و می‌دود سعی نکنید او را دنبال کنید. اینکار تنها تصمیم او برای فرار را تقویت می‌کند. کمتر کسی می‌تواند با دویدن دنبال گربه او را بگیرد، به خصوص اگر به بالای درختی فرار کند.

یکی از علت های اصلی رفتن گربه ها از خانه و گم شدن آنها، دنبال کردن زیاد حیوان است. به یاد داشته باشید که با دویدن دنبال گربه تان فقط دارید به جای آموختن اینکه پیش شما بیاید به او می‌آموزید که از شما فرار کند.

 

۴- ناراحتی خود را روی گربه تان خالی نکنید:

 

وقتی گربه بعد از ساعت ها صدا زدن پیدایش می‌شود و به خانه بر می‌گردد، ناراحتی تان را ابراز نکنید. هیچ وقت عصبانیت تان را از اینکه چقدر شما را منتظر گذاشته یا نگران کرده به او منتقل نکنید. این کار مجدد موجب رفتن گربه از خانه می‌شود. این کار فقط او را برای دوباره برگشتن به خانه نا امید و بی میل خواهد کرد. حتی ممکن است دفعه بعد که از خانه رفت دیگر برنگردد.

 

 

۵- با پناهگاه حیوانات تماس بگیرید :

 

با پناهگاه های حیوانات خانگی اطرافتان تماس بگیرید. بپرسید که آیا به تازگی گربه ای را که با مشخصات پت شما همخوانی دارد گرفته اند یا خیر. این کار بسیار موثر است زیرا اکثر اوقات وقتی یک گربه در خیابان پرسه می‌زند او را به یک پناهگاه حیوانات خانگی منتقل می‌کنند. مطمئن شوید که با همه پناهگاه های اطرافتان تماس گرفته اید. از دامپزشکتان هم بخواهید که اگر پناهگاهی می‌شناسد آن را به شما معرفی کنید.

 

سخن پایانی:

 

امیدواریم این مطلب در مورد علت رفتن گربه از خانه و همچنین راههای بازگرداندن گربه گم شده به شما کمک کرده باشد. تجربه رفتن گربه از خانه بسیار ناراحت کننده و اضطراب آور است ولی شما باید خونسردی خودتان را حفظ کرده و هر کاری که از دستتان بر می‌آید برای پیدا کردن پتتان انجام دهید. می‌توانید از دیگران نیز کمک بخواهید تا در جستجو به شما کمک کنند. تمام راه های پیشنهادی را با خونسردی تمام امتحان کنید.

 

همچنین اگر پیشنهادی در این زمینه دارید و یا گربه شما گم شده ولی توانستید او را پیدا کنید، نظرتان را با ما و دیگران در بخش کامنتها در میان بگذارید.

 

زنده‌گیری گربه

گالری تصاویر محصول
تصاویر
بیشتر
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
پشتیبانی انلاین
سلام! برای برقرای ارتباط لطفا کلیک کنید.
لطفا شرح درخواست خود را بهمراه توضیحات مرتبط ارسال بفرمایید
محمد
پشتیبانی واتساپ
چطور میتونم کمکتون کنم؟