menusearch
animalnaji.ir

پرسش های متداول

آیا روش های استفاده شده برای زنده گیری حیوانات توسط اتیلا انسانی است؟

بله، اتیلا از روش های انسانی برای حذف حیوانات از دارایی شما استفاده می‌کند. هدف ما حذف حیوانات بدون آسیب رساندن به آنها است

آیا اتیلا 24/7 برای کنترل اضطراری حیوانات در دسترس است؟

بله، اتیلا خدمات کنترل اضطراری حیوانات را به صورت 24 ساعته ارائه می‌دهد تا به شما در مقابله با مشکلات غیرمنتظره حیوانات کمک کند.

آتیلا با چه حیواناتی کار می‌کند؟

اتیلا خدمات کنترل حیوانات را برای طیف وسیعی از حیوانات از جمله سگ،گرگ.گربه.گرگاس.روباه.خرس.کفتار، خفاش، سنجاب، مار، پرنده و غیره ارائه می‌دهد.

توجه داشته باشید اتیلا حافظ و نگهبان حفاظت و تامین ارامش و امنیت حیوانات حیات وحش است.

پاسداری ازحیوانات حیات وحش خط قرمز اتیلا محسوب میشود.

گربه خود را بگیرید

 

گربه ها می‌توانند زیبا و نوازشگر به نظر برسند، اما آنها را دست کم نگیرید. اگر احساس خطر کنند، می‌توانند با چنگال ها و دندان های تیز خود سریع، چابک و شرور باشند. گربه ای که فر یا خراش می‌دهد می‌تواند واقعاً سخت باشد و نزدیک شدن به موقعیت به روشی نادرست می‌تواند به طور بالقوه به شما آسیب برساند. تکنیک مناسب بستگی به این دارد که آیا شما در حال تلاش برای گرفتن گربه خود هستید.

این را بخوانید تا یاد بگیرید چگونه گربه را بگیرید.

 

پرسش

روش 1 از 3: گربه خود را بگیرید

 

دسترسی مستقیم را امتحان کنید. شما ممکن است بتوانید گربه خود را به سادگی با تکان دادن یا صدا زدنش بگیرید. اگر نزدیک شد، سعی کنید آن را بردارید. با این حال، هرگز سعی نکنید حیوانی را که به نظر می‌رسد ترسیده یا ناراحت است، لمس نکنید، زیرا یک گربه ترسیده می‌تواند به سرعت تبدیل به خشونت شود. اگر وقتی می‌خواهید آن را بردارید، به شما واکنش منفی نشان داد، آن را رها کنید و بعداً امتحان کنید.

علائم ترس یا ناراحتی گربه عبارتند از:

 • دم صاف و سفت نگه داشته می‌شود
 • گوش ها به عقب جمع می‌شوند
 • چنگال آشکار
 • "ضربه زدن" با پنجه
 • میو یا غرغر میکنید

 

 • موهای بلند شده در انتها
 • پشت خمیده

 

صبر کنید تا گربه به سمت شما بیاید.

 

همچنین ممکن است بتوانید گربه خود را در زمانی که انتظارش را ندارد، بگیرید. ااز خیره شدن به چشم گربه یا تلاش برای رسیدن به آن در اولین باری که گربه را می‌بینید خودداری کنید، زیرا این حرکات ممکن است به عنوان تهدید تلقی شوند. در عوض، جایی آرام بنشینید و منتظر بمانید تا گربه در بغل شما بپرد. سپس آن را به آرامی بگیرید.

 

از پوست خود محافظت کنید.

دست زدن به گربه زمانی که نمی‌خواهد بلند شود یا می‌ترسد می‌تواند منجر به خراش یا گاز گرفتن شود. اگر می‌خواهید با عجله گربه‌ای را بگیرید (مانند گربه‌ای که ناگهان به بیرون فرار کرده است)، فقط حوله یا پتویی را بردارید تا وقتی گربه را پیدا کردید، آن را بپیچید. این به آرامش گربه کمک می‌کند و همچنین از شما در برابر آسیب محافظت می‌کند. اگر برای پوشیدن دستکش و آستین بلند وقت دارید اینها نیز می‌توانند به محافظت از شما کمک کنند.

گربه را به آرامی بگیرید. هنگامی که گربه خود را پیدا کردید، آن را محکم در دستان خود بگیرید (اما بدون فشار دادن آن) و بردارید. اگر پتو یا حوله ای دارید، آن را روی گربه بیندازید تا سرعت آن کم شود، سپس گربه را از پتو بگیرید و محکم به سینه خود بچسبانید.

 • اگر گربه را خیلی محکم بگیرید یا آن را بی دست و پا نگه دارید، وقتی می‌خواهید آن را بگیرید وضعیت را بسیار بدتر می‌کند. در صورت امکان، یک دست را پشت پاهای جلویی و دست دیگر را زیر قسمت عقبی قرار دهید و به آرامی بلند کنید.
 •  
 • هرگز گربه خود را تنها با گردن و یا پاهای بلند نکنید.
 •              رفتاری که باعث می‌شود احساس سگ

  را بدانید.

دوم:

 

 

یک ظرف برای گرفتن گربه خود تهیه کنید. حمل کننده حیوان خانگی معمولی (موجود در فروشگاه های لوازم حیوانات خانگی) خوب است. به دنبال یکی بگردید که به اندازه کافی بزرگ باشد تا گربه شما بچرخد،

 • می توانید قسمت پایین کریر را با یک حوله، پتو یا حتی یک تی شرت قدیمی بپوشانید تا برای گربه شما راحت تر شود.

 

برای به دام انداختن گربه خود آماده شوید. از قبل مطمئن شوید که همه درها و پنجره‌ها بسته هستند و هیچ مکان آسانی برای فرار یا پنهان شدن گربه وجود ندارد.

 • اگر می‌خواهید گربه‌ای را در فضای باز صید کنید، سعی کنید گربه را ابتدا به محصورترین منطقه ببرید و خروجی‌ها را مسدود کنید. به عنوان مثال، اگر سوراخی در حصار وجود دارد، ابتدا آن را با یک تخته بپوشانید تا گربه نتواند از آن فرار کند.

 

گربه خود را تشویق کنید تا وارد حامل شود. حامل را نزدیک گربه خود قرار دهید و در را باز بگذارید. ببینید آیا گربه به تنهایی وارد حامل می‌شود یا ابتدا نام آن را صدا می‌کنید. وقتی گربه کاملاً داخل شد، درب حامل را سریع اما با احتیاط ببندید.

 

طعمه جمع کن اگر گربه به تنهایی وارد ناقل نمی‌شود، ممکن است لازم باشد با غذا به او انگیزه دهید. خوراکی‌های مورد علاقه گربه‌تان خوب است، یا یک غذای بدبو و مرطوب مانند ماهی تن، ساردین، کنسرو غذای گربه و تکه‌های مرطوب مرغ را امتحان کنید. اگر گربه شما جذب این گیاهان شده است، می‌توانید گیاه گربه ای یا سنبلتیو را امتحان کنید.

 

گربه را با طعمه اغوا کنید. هنگامی که نوار نقاله و طعمه را آماده کردید، روش زیر را امتحان کنید:

 • نوار نقاله را با در باز نزدیک چند خوراکی قرار دهید.
 • صبر کنید تا گربه شما چیزی بخورد.
 • اگر گربه به حامل نزدیکتر شد غذا را نزدیکتر و نزدیکتر قرار دهید.
 • کارها غذا را در داخل کریر قرار دهید و منتظر بمانید تا گربه وارد شود و شروع به خوردن آن کند.

وقتی گربه کاملا داخل شد، در سریع اما با احتیاط ببندید.

 • سعی نکنید گربه را به زور به داخل حامل وارد کنید - ممکن است فرار کند و شما مجبور خواهید بود کل روند گرفتن آن را دوباره شروع کنید.
 • هنگامی که گربه شما در حامل خود قرار گرفت، می‌توانید یک پتو یا حوله را روی آن قرار دهید تا به آرامش آن کمک کند.

 

اگر غذا گربه را مجذوب نکرد، سایر عوامل حواس پرتی را امتحان کنید. یک نشانگر لیزری یا اسباب‌بازی دیگر نیز می‌تواند برای فریب دادن گربه‌تان به داخل کریر استفاده شود. به سادگی اجازه دهید گربه نشانگر لیزر را در نگهدارنده باز شده تعقیب کند، سپس آن را به سرعت ببندید.

سوم:

 

غذا را برای گربه کنار بگذارید. چند روز قبل از تلاش برای گرفتن گربه، یک کاسه غذا را در محلی که گربه را دیدید بگذارید. غذای خشک کار می‌کند، اما غذاهای بدبو و مرطوب مانند ماهی تن و کنسرو غذای گربه می‌تواند برای گربه جذاب باشد. به پر کردن ذخایر غذا ادامه دهید و گربه اعتماد به نفس بیشتری خواهد داشت و احتمالاً از آن منطقه بازدید خواهد کرد.

 

برای گرفتن یک گربه وحشی یا ولگرد از زنده گیر  استفاده کنید. تله‌های زندگیری انسانی به گربه آسیب میرساند

 • زندهگیر باید شامل دستورالعمل های دقیق در مورد نحوه زنده گیری  و رهاسازی حیوان باشد. قبل از اینکه بخواهید از زنده گیر برای گرفتن گربه استفاده کنید، مطمئن شوید که دقیقاً درک می‌کنید که اخرین راه برای خلاص شدن از مشکلی هست که به وجود امده است.
 •  

 

طعمه جمع کن گربه ای به سمت غذا کشیده می‌شود و به دام می‌رود. غذاهای مرطوب و بدبو مانند ماهی تن، ساردین، کنسرو غذای گربه و تکه های مرطوب مرغ برای گربه ها جذابیت بیشتری خواهند داشت و سنبل الطیب نیز برای بسیاری از گربه ها مقاومت ناپذیر هستنداما در بیشتر مواقع هیچ کاربردی ندارد.

 

تله خود را بگذارید تله خود را در موقعیت "تنظیم" قرار دهید و آن را در محلی که گربه را دیده اید قرار دهید. طعمه خود را در تله قرار دهید و منتظر بمانید تا گربه ظاهر شود.

 • اگر می‌خواهید گربه‌ای را در یک مکان عمومی بگیرید، علامتی روی تله یا نزدیک آن بگذارید تا دیگران بدانند چه خبر است.
 • اگر حیوان دیگری به طور تصادفی گرفتار شد، هرگز تله را بیش از 20 تا 30 دقیقه بدون مراقبت رها نکنید.
 • اگر گربه گرفتار نشد، یک روز دیگر با طعمه تازه امتحان کنید.

 

اگر طعمه کار نکرد، سعی کنید حواس گربه را در تله منحرف کنید. یک نشانگر لیزری بگیرید و به اندازه کافی دور از تله بنشینید تا گربه متوجه شما نشود. صبر کنید تا گربه نزدیک تله حرکت کند و سعی کنید گربه را وادار کنید که نشانگر لیزری را به داخل تله تعقیب کند.

 

گربه را به مکانی امن ببرید. هنگامی که گربه به دام افتاد، آن را به یک مکان داخلی منتقل کنید. پوشاندن تله با پتو یا حوله می‌تواند به آرامش حیوان کمک کند. پوشیدن دستکش و آستین بلند می‌تواند از شما در برابر چنگال گربه محافظت کند.

 

گربه را در اسرع وقت نزد دامپزشک ببرید. اکثر گروه‌های حامی حیوانات ، سیاست TNR (به دام انداختن، عقیم‌سازی و رهاسازی) را برای گربه‌های وحشی و ولگرد توصیه می‌کنند. این روشی انسانی برای کنترل جمعیت گربه های ولگرد در نظر گرفته می‌شود. می‌توانید از دامپزشک یا پناهگاه حیوانات خود بخواهید که گربه شما را عقیم یا عقیم کند و بعد از بهبودی آن را در فضای باز رها کنید. حتی می‌توانید به غذا دادن به ولگرد ادامه دهید.

 

سگه وحشی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بله زنده گیری سگ هم انجام می‌دهیم هم در داخل تهران و هم در اطراف تهران و در حاشیه شهر تهران زنده گیری سگ را انجام می‌دهیم به طور مثال سگی که دچار بیماری جرب شده باشد یا نیاز به درمان داشته باشد به هیچ عنوان اجازه نزدیک شدن به هیچ شخصی را نمی‌دهد شاید شما به لحاظ ضعف جسمی حیوان تصور کنید که به راحتی می‌توانید حیوان را بگیرید اما همچین چیزی اصلاً امکان ندارد مثل سگی که تصادف کرده است و قدرت حرکت ندارد اما به شما اجازه نمی‌دهد که به او نزدیک شده و بخواهید به او دست بزنید این در تمام حیوانات به صورت یکسان است حیوانات شهری هم جز دسته حیوانات غیر اهلی به حساب می‌آیند به لحاظ اینکه در محیط شهری در کنار انسان‌ها به دنیا نیامده و بزرگ نشده استپس توجه به این مطلب که اگر میخواهید برای حیوان کار درستی انجام دهید باید از راه و روش و اصول درست و مختص به خودش این کار انجام بدهید و هر نوع تلاشی توسط خودتون اول از همه باعث آسیب بیشتر به حیوان و در آخر منتهی نتیجه خواهد شد و تا مدت‌ها باعث آزار روح و روانتان خواهد شد

پس زنده‌گیری سگ انجام می‌شود برای موارد:

1:زنده گیری یک سگ نیاز به درمان یا مثل سگی که تصادف کرده یا سگی که در جایی گیر افتاده است یا سگی که به هر نحوی احتیاج به کمک و کلاً احتیاج به امداد و نجات دارد

2: سگی که دیگه از صاحب خودش فرمانبرداری نمی‌کنه و کاملاً عصبی و پرخاشگر شده

سگی که از دست صاحبش فرار کرده با سگ‌های بومی محل پرسه می‌زند از دست صاحب خود فرار می‌کند

3: سگی که در جای نادرستی زایمان کرده است و احتیاج به جابجایی دارد

موارد دیگر هم قابل انجام است در صورتی که در چارچوب و موازین عقلی و عقلانی باشد انجام دادن زنده گیری آن حیوان

و در نظر داشته باشید برای ما مبنا پول نیست و بیشتر به لحاظ علاقه و تمایلی که در خودمان می‌بینیم برای کمک به شهروندان شهرمان تهران و همزیستی مسالمت آمیز حیوان در کنار انسان است که سعی کردیم شرایطی را به وجود بیاوریم و خدماتی را ارائه کنیم که گره از کار عزیزان نیازمند و درخواست دهنده این فرایند باشد در نظر داشته باشید که فقط و فقط قصد و نیت کمک به شما است ما به یاری شما می‌آییم پس الزامات شرطی شده در مورد پرداخت وجه یا صورت حساب در قدم اول قبل از آغاز به کار به صورت کامل باید انجام شود

پرداخت هزینه جز وظایف و الزامات شخص درخواست دهنده است که باید از صفر تا صد هزینه‌ها را پرداخت بکند تا مراحل شروع به انجام امداد نجات و یا زنده گیری آغاز شود.

و این مسئله پر از تکرار و تکرار که شخص درخواست دهنده با مطرح کردن شبهات در مورد گرفتن پول و ندادن خدمات و یا ایراد هر ابهاماتی که باعث بشود به اصطلاح ما افراد سودجو و کلاهبردار تعریف بشویم مطمئناً و بدون حتی صدمی درصد در ارتباط به صورت کلی قطع می‌شود و دیگر هیچ خدماتی برای آن شخص وجود ندارد که بخواهد از آن بهره‌مند بشود پس لطفاً قبل از دادن درخواست شک و شبهات خودتونو برطرف بکنید بعد با ما تماس بگیرید

چون ما اومدیم که کمک بکنیم وقتی که در عین صداقت و در عین رفاقت آماده هستیم خدماتی را ارائه بکنیم که نظیر آن در کشور در حد انگشت شمار وجود دارد پس انتظارمان ایناست که ما را افرادی کاملا محترم و غیره نیازمند و دوست خود بدانید نه یک فرد سودجو و کلاهبردار چون مطمئناً باعث دلخوری و ناراحتی برای ما می‌شود.

 

اتیلا

 

 

 

 

 

 

تله گربه برای گرفتن گربه مفید است؟

 

 

 

آیا باید گربه را به دام بیندازم؟

 

نه، اما بسته به شرایط ممکن است تنها راه برای گرفتن گربه باشد.

پرسش و پاسخ

دو بچه گربه پیدا کردم با انها باید چه کار کنم؟

بهتر این است که برایشان به دنبال حامی حیوانات و یا سرپرست باشید.

بهترین کار این است که آنها را تا زمانی که برای خانه{سرپرست} جدید آماده می‌شوند (اگر می‌خواهید آنها را واگذار کنید) آنها را چکاپ کامل کنید زیرا ممکن است بیمار یا مجروح باشند. آنها را توسط دامپزشک معاینه و  واکسینه کنید تا سالم بمانند.

پرسش و پاسخ

من یک گربه ماده دارم که وحشی نیست اما اجازه نمی‌دهد او را در آغوش بگیرم. اما نمی‌توانم طعمه را در تله بگذارم زیرا گربه های دیگر من طعمه را میخورند؟؟؟

می‌توانید چندین تله بگیرید و در همه آنها طعمه قرار دهید تا گربه های دیگر شما هر یک به دنبال یکی بروند و در آن تله بمانند. به این ترتیب یکی برای گربه هدف باقی می‌ماند

پرسش و پاسخ

یک گربه بیرون از خانه من است میخواهم بگیرمش، اما همش در حال فرار است، حتی وقتی می‌خواهیم او را نوازش کنیم، چه کار کنم؟

هر از چند گاهی باقیمانده های غذای خود را در کنار یک درخت و در  نقطه خلوت قرار دهید تا گربه نزدیک شده و بخورد، سپس پس از مدتی به آن نزدیک شوید. اگر بترسد،ادامه ندهید اجازه بدهید گربه به شما نزدیک شود و اعتمادش را جلب کنید با غذا دادن. بعد از مدت چند روز  تغذیه خوردن از دست شما :گربه سعی می‌کند کمی نزدیکتر شود. این روند را تا زمانی که به شما اعتماد کند ادامه دهید. اگر از خوراکی ها می‌ترسد، مقداری ماهی گربه ای با خود ببرید،{ یا تشویقی}  ماهی گربه ای را در آن قرار دهید و آن را امتحان کنید.

پرسش و پاسخ

وقتی بیرون می‌روم، بچه گربه ها همیشه از من فرار می‌کنند. تنها چیزی که دارم یک کاسه شیر است، پس چه کنم؟

سعی کنید ارام باشید و با ارامش کاسه شیر را در اطراف خود خوب نشان دهید و در عین حال رفتار آنها را زیر نظر داشته باشید.و اجازه بدید بهتون اعتماد کامل کنند  سپس، وقتی ممکن است آنها بیشتر در اطراف شما باشند و کاملا اعتمادشون جلب شد، تصمیم بگیرید که آیا می‌خواهید به آنچه در ذهن دارید عمل کنید و یا خیر.

پرسش و پاسخ

آیا باید گربه را به دام بیاندازم؟

نه

اما بسته به شرایط ممکن است تنها راه برای گرفتن گربه استفاده از یک شخص با تجربه و کاربلد{زنده گیر} برای گرفتن گربه باشد.

گربه خود را بگیرید

پرسش و پاسخ

آیا هر حیوانی را زنده گیری میکنید؟

خیر اصلا به این گونه نیست و ما فقط حیوانات شهری نظیر گربه و سگ مار موش روباه سمور و در کل هر حیوانی که نیاز به گرفتنش باشد چه اهلی و چه وحشی ما زنده گیری میکنیم آن هم بنابر درخواست شخص و یا اشخاصی که اسپانسر انجام این کار می‌شود.

فعالیت ما منوط به امداد و نجات حیوانات اسیب دیده و همچنین دفع مزاحمت حیوانات شهری هدف است که  توسط کادر مجرب و آموزش دیده و با تجربه صورت میپذیرد و با کمال احترام برای تمامی هموطنانم بزرگوار کشوم  تمامی خدمات ما فقط  برای شهروندان عزیز و محترم شهرمان {تهران} است

تحت هیچ شرایطی"

تحت هیچ شرایطی"

تحت هیچ شرایطی"

 ما زنده گیری در محیط خارج از شهر {مثلاً حیاط وحش کشور} انجام نخواهیم داد زیرا اصلی‌ترین سنگر ما سنگر حمایت از حیوانات کشور و شهرمان است و جز یکی از حامیان حیوانات کشور می‌باشیم و حفظ و نگهداری این حیوانات جزو  اصول و خط قرمز ما است.

شرایط هزینه ها چگونه است؟


1: ایاب و ذهاب
2: زنده گیری
3: جابجایی

آیا احتیاج به حضور درخواست کننده در محل الزامی است یا خیر؟؟

بله کاملاً الزام آور است و در نبود درخواست دهنده هیچ فعالیت انجام نخواهد شد و باید شخص درخواست کننده در محل حضور داشته باشد و در حالت استثنا و نبود شخص درخواست کننده با هماهنگی لازم شخص دیگری به نیابد از ایشان می‌تواند در محل حضور داشته باشد

برای زنده گیری از ۲۴ ساعت قبل  به هیچ عنوان اجازه دادن غذا به حیوان را ندارید

تحت هیچ شرایطی حتی به اندازه سر ارزن به گربه مورد نظر از۲۴ ساعت قبل غذا ندهید

به دلیل اینکه برای گرفتن گربه ما کاملا احتیاج داریم به گشنه بودن حیوان و اگر حیوان گشنه نباشد کار با سختی فراوان پیش خواهد رفت این امکان وجود دارد که با تمام تجربه و مهارتی که شخص زنده گیر در گرفتن حیوان دارد در انتها موفق به گرفتن حیوان هدف نشویم و به دلیل اینکه حیوان کاملا سیر بوده

و از جلو آمدن امتناع می‌کند

پس چه بهتر به توصیه ها توجه نموده : فقط آب می‌توانید بدهید

از ۲۴ ساعت قبل به هیچ عنوان اجازه دادن غذا به حیوان را ندارید

 

پرسش و پاسخ

آیا نیاز است برای فراهم شدن شرایط بهتر برای گرفتن گربه از طرفی درخواست کننده کاری انجام شود?

خیر نیاز به انجام هیچ کاری نیست دقیقا باید همانگونه به صورت روتین و معمولی هر روزه رفتار کنید و اصلا سعی در نگه داشتن گربه نمایید.

از همه مهمتر به هیچ وجه از ۲۴ ساعت قبل از زنده گیری  به حیوان غذا ندهید.

پرسش و پاسخ

شرایط استفاده از خدمات شما چگونه است??

شرایط خاصی ندارد پس از فرستادن لوکیشن در واتساپ با گرفتن شماره کارت جهت واریزی هزینه ایاب و ذهاب همکاران ما به سمت محل مورد نظر زنده گیری حرکت خواهد کرد.

درخواست باید از ۲۴ ساعت ,ویا در شرایط استثنا و اضطراری می‌توانید از ۲ الی ۳ ساعت قبل مراتب درخواست خود را با همکاران ما از طریق پل ارتباطی 09013075451 88696031 و88696061   در میان بگذارید.

پرسش و پاسخ

پشتیبانی انلاین
سلام! برای برقرای ارتباط لطفا کلیک کنید.
لطفا شرح درخواست خود را بهمراه توضیحات مرتبط ارسال بفرمایید
محمد
پشتیبانی واتساپ
چطور میتونم کمکتون کنم؟